REKLAMA

Jana Lota připravila projekt “Rudohořím”, jehož první část, album DO SVĚTLA vyšlo v říjnu.


Křest alba DO SVĚTLA proběhne v experimentální prostoru NoD v sobotu 12.11.2016 od 20h.

Projekt RODOHOŘÍM je osobní zpovědí autorky o dětství, které trávila s rodinou v Krušných horách. Opěvuje tamější charakteristickou přírodu a zachází do pohádkové představivosti, která inklinuje právě k čistotě duše dítěte.

„Vracím se do dětství na úpatí nejvyšší hory Rudohoří. Procházím přírodou, od smrákání do úsvitu. Místa, která důvěrně znám, symbolizují temné kouty mé duše a mých předků. Mám tiché společníky… světlonoše, laně, bytosti z mechu a drobné z Komáří hůrky. Cesta vede na vrchol hory… úsvit ukáže cestu dál…“ říká o projektu autorka Jana Lota.

První část projektu – tedy album DO SVĚTLA vychází 15.10. 2016 na labelu 100PROmotion. Album obsahuje 7 skladeb, které dohromady tvoří časovou linii 12ti hodinové cesty Rudohořím, počínaje pozdním odpolednem, konče poslední hodinou noční před rozbřeskem.NOVÝ KLIP "Jeřabina" KE SHLÉDNUTÍ ZDEHloubku textů podporují hudební výkony kapely složené z prvotřídních českých hudebníků (Jan Aleš - klávesy, Michael Nosek – bicí a Jan Jakubec, který kromě basy a programmingu byl i producentem alba). Dále se na albu můžeme setkat s hosty: Jiřím Tarantíkem, Vítem Petráškem i s koproducentem alba Miroslavem Chyškou (kytara). Koncertní vystoupení budou doplněny projekcí autentických záběrů, sestřihů z prostředí, kde také Jana desku připravovala a kde se točil videoklip k pilotnímu singlu. Při produkci/tvorbě klipu a projekce, které si Jana Lota sama režíruje, spolupracovala s kameramanem a střihačem Lukášem Maternou (https://www.blackfilm.com">www.blackfilm.com). Na vizuální části projektu Jana spolupracuje dále s grafičkou Markétou Jáňovou, fotografkou Zuzanou Lazarovou, vizážistou Michalem Markem, kostýmním výtvarníkem Josefem Čechotou či designérkou Kateřinou Handlovou.

Natáčení alba proběhlo ve studiu Cyberbaobab Miroslava Chyšky - kytaristy J.A.R., tvůrcem mnoha soundtracků (Snowboarďáci, Rafťáci, Rok podvraťáků...) a natočil desky s hvězdami české hudební scény (Illustratosphere, Dara Rollins, Sexy dancers), s kterým Jana spolupracuje již několik let.

Album bude pokřtěno 12.11.2016 v experimentálním prostoru NoD v Praze.

Koncert na němž bude album pokřtěno je rozdělen na tři části. Každá část koncertu je doprovázena projekcí. Hlavní část je věnována představení alba „Do světla“, kterou budou doprovázet autentické záběry z Krušných hor. Autory projekce jsou: kameraman Lukáš Materna (Blackfilm) a dokumentarista, nezávislý filmař a fotograf Petr Mikšíček.

Hudebními hosty koncertu budou Ondřej Ruml a kytarista Jakub Lenz. Deska bude pokřtěna třemi kmotry – Ondřejem Rumlem, fotografkou Zuzanou Lazarovou a Petrem Mikšíčkem. Bonusem k albu, které bude možno pořídit na místě křtu, budou šperky Nakrk v symbolu jeřabiny.

Lístky jsou k dostání v předprodeji na goout.cz nebo na místě konání koncertu.

Tagy

Album k článku

JANA LOTA

Rok vydania: 2008

LIDI '2008

Staršie články

Nové videá


Richard Krajčo & Jana Lota - Prišlo m

Přišlo mi to vhod

Jana Lota - Lidi

Jana Lota - Panenkou

Jana Lota - Neprozradím ti

JANA LOTA: Najednou

JANA LOTA

Rok vydania: 2008

LIDI '2008

Tracklist:
01. Baletky, Yogíny, Neprozradím Ti, Najednou, Skřítek, Lidi, Vopičí píseň, Bez dechu, Vlaky, Panenkou.
02. Celkový čas: 36:27 minut

CD Lota Jana Devcatko
CD Devcatko
CD Lota Jana Do svetla
CD Do svetla
3xCD Lotario Handel / cummings / lowrey
3xCD Handel /
cummings /
lowrey
CD Lota Red The green memphis
CD The green
memphis
CD Lota Red Close to the sun
CD Close to
the sun