REKLAMA

Zagorová si v Trenčíne zamilovala bryndzové pirohy

Její koncerty s Petrem Rezkem a s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka byly dlouho dopředu beznadějně vyprodané a v Trenčíně, Prievidzi, Martině a Žilině na Hanku čekalo tento týden nadšené publikum složené doslova ze všech generací, které ji za žádnou cenu nechtělo pustit z pódia. „Na Slovensko se kdykoliv moc ráda vracím, protože tam mám své skutečně věrné a nesmírně temperamentní posluchače, kteří si texty většiny mých písniček během jednotlivých koncertů podobně jako u nás zpívají se mnou. Už teď se těším, až se na Slovensko začátkem října letošního roku vrátím na čtyři koncerty a 2. prosince pak budu koncertovat v Bratislavě. Navíc mám ráda slovenskou kuchyni a teď v Trenčíně jsem ochutnala výtečné brynzové pirohy se slaninou a se smetanou“, nadšeně vypráví Hanka.
Kdo by čekal, že si po každém z koncertů přispí, velmi se mýlí. Hančin manžel Štefan Margita odletěl 6. května do San Francisca a Hanka, aby si s ním mohla popovídat ještě předtím, než jde Štefan spát, musí, ale ráda, vstávat v sedm ráno. „V San Franciscu je o devět hodin méně než tady a my jsme na sebe tak napojeni, že si prostě několikrát denně musíme zavolat. Jsme spolu sedmadvacet let a každým rokem je to naše propojení silnější. Štefan se zajímá o to, jak se mám, jaké jsou koncerty, co jsem si kde dala dobrého… A mne zase zajímá, jak v sanfranciské opeře probíhají zkoušky Wagnerovy opery Zlato Rýna, ve které Štefan hraje a zpívá roli boha Ohně Logeho. Je to jedna z jeho velkých životních rolí a je v ní vážně senzační. V úterý ráno mi vyprávěl, že právě prožil zemětřesení, kdy se klepala všechna světla a lustry v bytě, kde žije. Naštěstí nebylo zemětřesení nijak silné. Jen s s magnitudou kolem 3,6. Už se moc těším, až za ním začátkem června odletím. Do San Francisca to bude už potřetí. Nemůžu se dočkat, až s ním uvidím všechna tři představení Zlata Rýna. A protože má mezi nimi vždy skoro týden volna, uděláme si určitě malý výlet do Las Vegas. Momentálně se rozhodujeme, zda tam půjdeme na koncerty Celine Dion a Eltona Johna nebo na zbrusu nový muzikál o životních osudech Marilyn Monroe“, pokračuje Hanka ve svém vyprávění.
V Trenčíně začala Hanka natáčet dokument, který s ní a o ní připravuje slovenská televize TA3. V natáčení se bude pokračovat i příští týden ve studiu hudebního producenta Daniela Hádla, ve kterém Hanka připravuje své zbrusu nové album. „Vyjde na konci září a písničky mi na ně napsali mladí, mnohdy sami zpívající, autoři. Např. Marek Ztracený, Radúza a Martin Chodúr. A taky Jirka Březík, který už pro mne napsal posluchači stále žádané hity jako Je naprosto nezbytné, Za každou chvíli s tebou platím nebo Navěky zůstane čas. Jirka pro mne píše nejen krásné písničky, ale vystupuje se mnou i na mých koncertech jako sborista a kytarista. Navíc je Jirka na jevišti i úžasný bavič a někdy mám, co dělat, abych nedostala záchvat smíchu “, upřesňuje zpěvačka své nejbližší nahrávací plány. „Léto budeme jako každoročně trávit se Štefanem se španělské Malaze a snažíme se během prázdnin skutečně nepracovat a jen odpočívat a nabírat síly na nadcházející sezónu. Kvůli vystoupení na Vysočina festu 2018 v jihlavském amfiteátru 7. července ale doslova na otočku z Malagy přiletím. Letním multižánrovým festivalům jsem totiž po liberecké Benátské přede dvěma lety, a to jsem se jim velmi bránila, přišla na chuť. A tak těsně před odletem do San Francisca vystoupím s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka ještě 2. června na festivalu Okoř se šťávou“, upřesňuje Hanka své prázdninové plány.

Foto: Renata Veselá

Tagy

Staršie články

07.01. - Hana Zagorová to povedala na rovinu: Bez toht..  (topky.sk)  Videní:128
01.01. - Česká speváčka Hana Zagorová: Toto na Silvest..  (bleskovky.sk)  Videní:211
09.12. - Rozhodne nepatrí do starého železa! Česká spe..  (bleskovky.sk)  Videní:122
08.06. - Hanička písnička ukázala poklad: Takhle vypad..  (blesk.cz)  Videní:437
08.06. - Nový hit Lucie Vondráčkové? Písničku ukradla ..  (blesk.cz)  Videní:576
06.06. - Hana Zagorová vydá na konci září zatím nepojm..  (musicserver.cz)  Videní:332
17.05. - Zagorová si v Trenčíne zamilovala bryndzové p..    Videní:1923
04.04. - Okoř se šťávou čekají oslavy dvaceti let, vys..  (ireport.cz)  Videní:616
21.03. - Zagorová je zase plná energie a dává šanci ml..  (super.cz)  Videní:500
29.12. - Hana Zagorová má novú vianočnú pieseň, knihu ..    Videní:1876
08.12. - HANA ZAGOROVÁ - VÁNOČNÍ PÍSEŇ, KNIHA, ALBUM..  (supraphon.cz)  Videní:1599
Staršie články

Nové videá


Hana Zagorová - Je naprosto nezbytné

Hana Zagorová - Za každou chvíli s te

Hana Zagorová - Duhová víla

Zima, zima, zima, zima

Hana Zagorová - Asi, asi.

Hana Zagorová s Kotvaldem a Hložkem -

Hana Zagorová - Rolničky

Hana Zagorová s Drupim - Setkání

Hana Zagorová - Nešlap nelámej ©198

CD Zagorova Hana Ja nemam strach
CD Ja nemam
strach
CD Zagorova H. Vyznani
CD Vyznani
VINYL Zagorova Hana O lasce [vinyl]
VINYL O lasce
[vinyl]
CD Zagorova Hana O lasce
CD O lasce
2xCD Vlach Karel Legenda
2xCD Legenda
CD Hanzely Peter Najkrajsie piesne
CD Najkrajsie
piesne