Piatok29. marec 2024, meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava

Český slávik: Zvíťazil Chodúr, ale... Ocenenie si neprevzal!

Martin Chodúr

PRAHA - Víťazmi 44. ročníku hudobnej ankety Český slávik sa v sobotu večer v budove pražskej Štátnej opery stali Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát. Ocenenie získal aj superstarista Martin Chodúr.

Najpopulárnejším slovenským interpretom v kategórii Slávici bez hraníc sa stala skupina No Name a v kategórii Objav roka triumfoval účastník Česko Slovenskej SuperStar Martin Chodúr. Titul Absolútny slávik získal Karel Gott. Moderátorom podujatia bol hudobník a herec Ondřej Brzobohatý.

V Kategórii spevákov dominoval už po 35-krát 70-ročný Karel Gott, ktorý svoj triumf komentoval slovami: "Už tu trochu prekážam a tak by som chcel vyzvať usporiadateľov súťaže, aby z ankety nabudúce vyradili spevákov, ktorým je nad sedemdesiat. Odstupujem z ďalšieho ročníka." Po prekvapivom výroku však dodal: "Možno som sa trochu unáhlil, nechám to radšej na divákoch". Striebornú priečku obsadil člen skupiny Arakain Petr Kolář, za ktorého cenu prebrala jeho tehotná manželka Zuzana. Tretie miesto medzi spevákmi získal Daniel Landa, ktorý si cenu osobne neprevzal. Poradie Gott, Kolář, Landa je rovnaké už od roku 2007. Skokanom roka medzi spevákmi sa stal Vojtěch Dyk zo skupiny NightWork.

Medzi speváčkami dominovala rovnako ako posledné dva roky Lucie Bílá, pre ktorú to bolo už dvanáste víťazstvo v tejto súťaži. Na druhom mieste skončila Lucie Vondráčková, ktorá získala aj ocenenie za najobľúbenejšiu pieseň poslucháčov rádia Impuls. Tretiu priečku obsadila len 16-ročná Ewa Farna. Skokankou roka sa stala frontmanka nemeckej kapely Die Happy a v súčasnosti aj porotkyňa Česko Slovenskej SuperStar Marta Jandová.

Medzi skupinami zvíťazila formácia Kabát, pred skupinami Chinaski a Divokej Bill, pričom toto poradie sa rovnako ako v kategórii spevákov nemení už od roku 2007. Skokanom roka medzi skupinami sa stala kapela NightWork s lídrom Vojtěchom Dykom. V kategórii Slávici bez hraníc, ktorá sa udeľuje slovenským interpretom, zvíťazila podobne ako pred rokom formácia No Name. Za nimi sa umiestnila skupina Elán a spevák Pavol Habera. Kým hlasovanie vo všetkých ostatných kategóriách bolo uzavreté už pred slávnostným večerom, o víťazovi Objav roku sa dalo hlasovať aj v priebehu podujatia. Nominovanými boli speváci David Deyl a Martin Chodúr a skupina Charlie Straight. Víťazom sa stal účastník Česko Slovenskej SuperStar Chodúr, za ktorého prebral cenu porotca tejto súťaže Ondřej Hejma. Dôvodom tohto kroku bolo, aby nádejný spevák nebol zvýhodnený pred ostatnými súťažiacimi.