REKLAMA

Jana Lota připravila projekt “Rudohořím”, jehož první část, album DO SVĚTLA vyšlo v říjnu.


Křest alba DO SVĚTLA proběhne v experimentální prostoru NoD v sobotu 12.11.2016 od 20h.

Projekt RODOHOŘÍM je osobní zpovědí autorky o dětství, které trávila s rodinou v Krušných horách. Opěvuje tamější charakteristickou přírodu a zachází do pohádkové představivosti, která inklinuje právě k čistotě duše dítěte.

„Vracím se do dětství na úpatí nejvyšší hory Rudohoří. Procházím přírodou, od smrákání do úsvitu. Místa, která důvěrně znám, symbolizují temné kouty mé duše a mých předků. Mám tiché společníky… světlonoše, laně, bytosti z mechu a drobné z Komáří hůrky. Cesta vede na vrchol hory… úsvit ukáže cestu dál…“ říká o projektu autorka Jana Lota.

První část projektu – tedy album DO SVĚTLA vychází 15.10. 2016 na labelu 100PROmotion. Album obsahuje 7 skladeb, které dohromady tvoří časovou linii 12ti hodinové cesty Rudohořím, počínaje pozdním odpolednem, konče poslední hodinou noční před rozbřeskem.NOVÝ KLIP "Jeřabina" KE SHLÉDNUTÍ ZDEHloubku textů podporují hudební výkony kapely složené z prvotřídních českých hudebníků (Jan Aleš - klávesy, Michael Nosek – bicí a Jan Jakubec, který kromě basy a programmingu byl i producentem alba). Dále se na albu můžeme setkat s hosty: Jiřím Tarantíkem, Vítem Petráškem i s koproducentem alba Miroslavem Chyškou (kytara). Koncertní vystoupení budou doplněny projekcí autentických záběrů, sestřihů z prostředí, kde také Jana desku připravovala a kde se točil videoklip k pilotnímu singlu. Při produkci/tvorbě klipu a projekce, které si Jana Lota sama režíruje, spolupracovala s kameramanem a střihačem Lukášem Maternou (https://www.blackfilm.com">www.blackfilm.com). Na vizuální části projektu Jana spolupracuje dále s grafičkou Markétou Jáňovou, fotografkou Zuzanou Lazarovou, vizážistou Michalem Markem, kostýmním výtvarníkem Josefem Čechotou či designérkou Kateřinou Handlovou.

Natáčení alba proběhlo ve studiu Cyberbaobab Miroslava Chyšky - kytaristy J.A.R., tvůrcem mnoha soundtracků (Snowboarďáci, Rafťáci, Rok podvraťáků...) a natočil desky s hvězdami české hudební scény (Illustratosphere, Dara Rollins, Sexy dancers), s kterým Jana spolupracuje již několik let.

Album bude pokřtěno 12.11.2016 v experimentálním prostoru NoD v Praze.

Koncert na němž bude album pokřtěno je rozdělen na tři části. Každá část koncertu je doprovázena projekcí. Hlavní část je věnována představení alba „Do světla“, kterou budou doprovázet autentické záběry z Krušných hor. Autory projekce jsou: kameraman Lukáš Materna (Blackfilm) a dokumentarista, nezávislý filmař a fotograf Petr Mikšíček.

Hudebními hosty koncertu budou Ondřej Ruml a kytarista Jakub Lenz. Deska bude pokřtěna třemi kmotry – Ondřejem Rumlem, fotografkou Zuzanou Lazarovou a Petrem Mikšíčkem. Bonusem k albu, které bude možno pořídit na místě křtu, budou šperky Nakrk v symbolu jeřabiny.

Lístky jsou k dostání v předprodeji na goout.cz nebo na místě konání koncertu.

Tagy

Album k článku

JANA LOTA

Rok vydania: 2008

LIDI '2008

Staršie články

Nové videá


Richard Krajčo & Jana Lota - Prišlo m

Přišlo mi to vhod

Jana Lota - Lidi

Jana Lota - Panenkou

Jana Lota - Neprozradím ti

JANA LOTA: Najednou

JANA LOTA

Rok vydania: 2008

LIDI '2008

Tracklist:
01. Baletky, Yogíny, Neprozradím Ti, Najednou, Skřítek, Lidi, Vopičí píseň, Bez dechu, Vlaky, Panenkou.
02. Celkový čas: 36:27 minut

CD Lota Jana Devcatko
CD Devcatko
CD Lota Jana Do svetla
CD Do svetla
CD Lota Red Close to the sun
CD Close to
the sun
CD Lota Red The green memphis
CD The green
memphis
CD Lota Red Close to the sun
CD Close to
the sun